• "Talerzyk pełen zdrowia"

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Techniczny "Talerzyk pełen zdrowia". Czworo uczniów klas 1: Amelia Koclajda kl 1b, Dominik Gapski kl.1b, Liliana Kraj kl.1a i Szymon Oślizło kl 1a przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu "Talerzyk pełen zdrowia", którego organizatorem jest SP nr 17 w Koszalinie. Celem konkursu było m.in. zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematem zdrowego odżywiania. Talerzyki przygotowane przez naszych uczniów były kolorowe z mnóstwem różnorodnych warzyw i owoców, ryb, nabiału. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów

• Mitologiczne potyczki w klasie 5b.

Młodsi uczniowie takze pochwalili się znajomością mitologii. Cześć uczniów wykonała słowniczku frazeologizmów związanych z mitologia grecka. Inni wykonali portrety Ariadny, wykorzystując do pracy nici

• "Czytam Sobie 10 lat"

Ogólnopolski konkurs "Czytam Sobie 10 lat" -Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju 2 miejsceW piątek 12 maja klasa 2b odebrała pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu- Zdroju za udział w programie "Czytam Sobie 10 lat". Klasa 2b brała udział w programie "Czytam Sobie 10 lat", realizowanym przez MBP w Jastrzębiu-Zdroju Filia nr 10 i biblioteka zajęła 2 miejsceCieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym programie. Ważnym elementem warsztatów było głośne czytanie książek przez Panią bibliotekarkę. Za pomocą różnorodnych ćwiczeń i zabaw dzieci kształtowali umiejętność efektywnego czytania ze zrozumieniem.

• Spacer po Parku Zdrojowym

11 maja w czwartek klasa 1b i 2b udały po koncercie edukacyjnym do Parku Zdrojowego, gdzie zwiedziły m.in. inhalatorium, w którym używana jest solanka z Zabłocia; plac z fontanną i oczywiście nie mogło zabraknąć przyjemności, czyli pysznych lodów.

• „Na instrumencie jak na komputerze”

Dnia 11 maja 2023 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. profesora Józefa Świdra w Jastrzębiu–Zdroju. Był to koncert edukacyjny pt. „Na instrumencie jak na komputerze”, podczas którego dzieci mogły poznać niektóre instrumenty muzyczne i posłuchać ich brzmienia. Było nam bardzo miło szczególnie dlatego, że mogliśmy zobaczyć występ uczennicy naszej szkoły – Natalii Kowalik.

• KANGUR MATEMATYCZNY!!!

Mamy wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY!!! Czterech uczniów naszej szkoły zostalo wyróżnionych!!! Oto oni: klasa 2 - Sobótkowski Mateusz i Orlik Tymoteusz, klasa 4 - Orszulik Szymon i klasa 8 - Małysiak Jakub. Ogromne gratulacje, brawo brawo brawo!!! Koordynator szkolny konkursu - A. Rudnicka

• W Krasiejowie

Klasy 1b, 2b oraz uczniowie z klas 3, 4 i 5 brały udział w środę 10 maja w wycieczce do Krasiejowa. Dzieci poznały prehistoryczny świat dinozaurów, rozbudziły swoją wyobraźnię oglądając autentyczne archeologiczne wykopaliska i podziwiały osobliwości województwa opolskiego. Po zwiedzaniu wszyscy świetnie bawili się w Parku Rozrywki

• Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-technicznego kl.1-3 na "Eko-zabawkę".

Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłowe i oryginalne zabawki. Komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców, ale ostatecznie postanowiła przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce-Maria Szwiec kl.1a, 2 miejsce- Jakub Tyszko kl.2b, 3 miejsce-Piotr Nowak kl.3a.

Wyróżnienia:Liliana Kraj kl.1a, Kinga Misiewicz kl.2b, Amelia Koclajda kl.1b, Wiktoria Masłowska kl.2b, Dominik Gapski kl.1b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu