• II A w Krakowie

      29 maja klasa 2a pojechała do Krakowa, aby zwiedzić to piękne stare miasto. Uczniowie odbyli spacer Drogą Królewską zaczynając od Wzgórza Wawelskiego i Zamku Królewskiego. Dużą atrakcją było wejście do Smoczej Jamy, legendarnej jaskini pełnej zagłębień skalnych i szczelin tworzących niepowtarzalny nastrój. Na Rynku podziwiali Sukiennice i Kościół Mariacki. Wysłuchali też słynnego hejnału. Na zakończenie dzieci czekała miła niespodzianka - wizyta w Manufakturze Słodyczy, gdzie każdy wykonał lizaka oraz cukierki. Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w projekcie Kopalnia Wiedzy organizowanym przez JSW.

     • Jastrzębski Budżet Obywatelski

      Od 3 do 11 czerwca mieszkańcy mają możliwość oddania swoich głosów na projekty złożone w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy jastrzębianin – bez względu na wiek – może oddać dwa głosy. Jeden na projekt osiedlowy lub sołecki, a jeden na projekt zadania ogólnomiejskiego. Zagłosować można zarówno w sposób tradycyjny, poprzez papierowe karty do głosowania, jak i elektronicznie. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Miasta www.jastrzebie.pl w zakładce Jastrzębski Budżet Obywatelski. Informacji udzielą także pracownicy jastrzębskiego magistratu.”

     • Kolejne czytanie w plenerze za nami!

      Uczniowie klasy 4A , spędzili zajęcia języka polskiego korzystając z zielonej przestrzeni Naszej Szkoły Obowiązkowo trzeba było zaopatrzyć się w wybraną przez siebie książkę. Słońce było po naszej stronie, wiec udało się połączyć przyjemne z pożytecznym

     • Francja-dzień 4

      To już ostatni dzień naszej wizyty w Paryżu. Dziś zwiedziliśmy Łuk Triumfalny i Luwr oraz przechadzaliśmy się po Wzgórzu Montmarte. Au revoir.

     • Festyn

      W ubiegły weekend uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez Parafię Wszystkich Świętych w Szerokiej. Podczas festynu parafialnego odbywały się liczne konkursy, zabawy oraz turniej piłki siatkowej. W turnieju brało udział 8 drużyn w tym nasi uczniowie. Bardzo dziękujemy za możliwość współorganizowania tegorocznego Festynu Parafialnego Ku czi Świętego Jana Pawła II. W tym miejscu należą się brawa dla naszych VI i VII-klasistów, którzy stanęli na wysokości zadania i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nasza szkoła zajęła VI miejsce. Byliśmy najmłodszą drużyną, choć na boisku zniknęła różnica wiekowa. Możemy pochwalić się udziałem naszej uczennicy Wiwiany, która zagrała jako jedyny przedstawiciel płci żeńskiej całych zawodów. Wielkie brawa i Gratulacje !!!

     • Wycieczka do Paryża

      Dzisiaj zwiedzaliśmy Paryż- wjechaliśmy na Wieżę Eiffla, podziwialiśmy Ogrody Luksemburskie, zwiedziliśmy Panteon oraz poznaliśmy historię znanych zabytków stolicy Francji: Sorbona, Katedra Notre Dame, Ratusz Miejski, Pałac Inwalidów.

     • Kocham szczerze czytać w plenerze!

      Dzisiejsze zajęcia języka polskiego były zupełnie inne. Uczniowie klasy 4B zaopatrzeni w swoje przygotowane wcześniej wybory literackie, spędzili zajęcia na świeżym powietrzu. Koce, napoje, jedzonko i dobra literatura! Idealne połączenie, prawda?Uczniowie doskonalili umiejętność czytania, łapali witaminę D i dobrze się bawili. PS. Dziękujemy naszym nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc! Gdy poszła informacja o zajęciach na dworze, sami zaproponowali kocyki coby nam wszystkim było wygodnie i komfortowo

     • "Szach i mat"

      Plansza, piony i wspaniała zabawa oraz nauka logicznego, strategicznego myślenia. We wtorek 21 maja Skrzaty z PP nr 13 dowiedziały się, kiedy jest koniec szachowej partii. Co się stanie, gdy nie będzie można obronić króla, ani schronić się nim na bezpiecznym polu, ani zabić szachującej figury?Wtedy następuje szach mat, czyli krócej mat. Król trafia do niewoli i dalej nie ma kto dowodzić szachowym wojskiem. Koniec walki.

     • Wizyta na kopalni

      W poniedziałek 20 maja klasa III a pojechała na wycieczkę do KWK Zofiówka. Uczniowie odwiedzili miejsca, które górnicy muszą przejść zanim zjadą pod ziemię, czyli cechownię, łaźnię, lampownię, maskownię. Dzieci były również w stacji ratownictwa, punkcie pierwszej pomocy i siedzibie straży pożarnej.

     • "Przygoda z flażoletem"

      Od marca 2023r. uczniowie klasy 3b biorą udział w innowacji pedagogicznej "Przygoda z flażoletem". Pomału czas dobiega końca realizacji innowacji i w związku z tym w poniedziałek 20 maja na zajęcia do klasy 3b została zaproszona Pani metodyk, nauczyciel muzyki Urszula Słyk, która cały czas wspierała dzieci i udzielała cennych wskazówek. Dziękujemy za poświęcony czas i wprowadzenie w piękny flażoletowy świat muzyki

     • Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu

      17 maja klasy pierwsze odwiedziły Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Podczas pobytu uczniowie spacerowali ścieżkami edukacyjnymi, aleją bajkową z ruchomymi ekspozycjami oraz obejrzeli pokaz lotów drapieżnych ptaków. Niezapomnianym doświadczeniem okazała się możliwość karmienia i głaskania niektórych zwierząt.