• Chwalimy się

      Uczennica klasy 4b Klara Szmańda zdobyła wyróżnienie w konkursie "Bałtyk pod lupą" organizowanym przez Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

     • "Pomagamy, bo jesteśmy ludźmi"

      W sobotę uczniowie naszej szkoły pojechali przekazać dary ze zbiórki, którą przeprowadzono w naszej szkole dla Dzieci z Domu Dziecka w Cieszynie . Dziękujemy nauczycielom ,rodzicom, a przede wszystkim uczniom za zaangażowanie i wsparcie

     • INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS VIII

         ,,Dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego informuje, że w związku z uzyskaniem zgody na uruchomienie 2 Oddziałów Przygotowania Wojskowego (łącznie 56 miejsc), nastąpiła zmiana w ofercie na stronie rekrutacyjnej szkoły. Uczniowie, którzy już wybrali wcześniej proponowaną klasę wojskową, proszeni są o przelogowanie - lub w razie problemów - bezpośredni kontakt ze szkołą (telefoniczny lub osobisty). Przypominamy, że do klas OPW obowiązuje test sprawności fizycznej - szczegóły odnośnie terminów i wymagań pod poniższym linkiem.

      test sprawnościowy do Oddziałów Przygotowania Wojskowego 
       
      Nadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów w porozumieniu z Wydziałem Edukacji uruchomiliśmy jeszcze jeden oddział o profilu POLICYJNYM.
      Zachęcamy również do rekrutacji do nowej w szkole klasy o profilu POŻARNICZYM.
     • Miejski Konkurs Pięknego Pisania


      19 maja Weronika Ficek z kl.2b reprezentowała naszą szkołę w Konkursie Kaligrafii. W ramach zadania konkursowego uczestnicy musieli wykonać następujące zadania: kaligraficznie przepisać fragment tekstu oraz odwzorować szlaczki wg wzoru. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Trzymamy kciuki za Weronikę

     • GKS Jastrzębie

      19 maja uczniowie klas trzecich gościli trenera i zawodników GKS Jastrzębie. Dzieci miały okazję poznać bliżej naszych gości. Po krótkiej rozmowie były zabawy sportowe z udziałem piłkarzy i trenera. Najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki uczniowie kontra zawodnicy. Po spotkaniu każdy mógł poprosić o autograf i wspólne zdjęcie. Dzisiaj bardzo ważny mecz dla jastrzębian. Życzymy powodzenia Trzymamy kciuk

     • Być nauczycielem…

      Uczennice klasy 5b postanowiły spróbować poprowadzić lekcje w roli nauczyciela. Okazało się to trudne i wymagające zadanie. Lekcje o bohaterach „Opowieści z Narnii” były ciekawe, a zakończyło je omówienie różnic między ksiazka a adaptacja powieści. Wiadomości o twórcach filmów okazały się bardzo przydatne.

     • "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

      W czwartek 18 maja przedstawiciele klas drugich wzięli udział w Miejskim Konkursie "W zdrowym ciele, zdrowy duch" organizowanym przez SP nr 5 w Jastrzębiu -Zdroju. W konkursie uczestniczyła 7-osobowa drużyna -6 uczniów brało udział w konkurencjach sportowych, a 1 uczeń w rozgrywkach umysłowych. Wszyscy uczniowie wykonali zadania z dużym zaangażowaniem. BRAWO!

     • Chwalimy się

      Dzisiaj uczeń naszej szkoły Jakub Małysiak z klasy VIIIc, podczas uroczystej Gali Laureatów w Rybniku, odebrał tytuł Laureata Kuratoryjnego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. Pękamy z dumy.

     • Spotkanie z Panią Zuzanną Trojnacką-Dasiak

      16 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościć w klasach 3a, 3b, 2a i 2c panią Zuzannę Trojnacką -Dasiak. Autorka pięknych bajek dla dzieci, mieszkanka naszego miasta przybliżyła uczniom swoją twórczość. To było pełne pozytywnej energii, wyjątkowe spotkanie autorskie. Bardzo dziękujemy