Godziny pracy świetlicy szkolnej:

PONIEDZIAŁEK 7.00 - 16.00

WTOREK 7.00 - 16.00

ŚRODA 7.00 - 16.00

CZWARTEK 7.00 - 16.00

PIĄTEK 7.00 - 16.00

Wychowawcami świetlicy są: p. Agnieszka Olejnik, p. Alicja Kuczok i p. Roma Piekar

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.
        Podstawowym celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.
        W czasie pobytu w świetlicy dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach:

• rozwijających umiejętności manualne: zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie, origami i inne,
        • dydaktycznych: pogadanki, gry i zabawy dydaktyczne, czytanie książek i czasopism dla dzieci, odrabianie zadań domowych, ćwiczenia w pisaniu, czytaniu i liczeniu, pomoc w odrabianiu lekcji z j. angielskiego,
        • rekreacyjnych: gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, spacery, dowolne zabawy z wykorzystaniem gier i zabawek,
        • umuzykalniających: KARAOKE, słuchanie muzyki,
        • zajęciach z wykorzystaniem środków audio-wizualnych znajdujących się w świetlicy.
        • relaksujących ( relaks przy muzyce, zabawy wyciszające, zajęcia z cyklu arte-terapia ).

Dzieci mają tu możliwość swobodnej zabawy, która nie tylko daje odprężenie i relaks po przebytych lekcjach ale też sprzyja nawiązaniu relacji między sobą, zaspakaja potrzebę kontaktu, spędzają mile czas, oczekując na swoich rodziców. Wychowankowie biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez szkołę i inne instytucje.
          Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorujących naszą świetlicę.
          W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, wyrabiamy w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.