• Lekcje o mieście w klasie 3a i 3b.

Dziś 15 czerwca naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście - członkowie zespołu ludowego z Szerokiej "Druga Młodość". Goście przyszli w pięknych, ludowych strojach i opowiadali nam jak to dawniej było w Jastrzębiu, a dokładniej w Szerokiej. Bardzo dziękujemy za wizytę.

• Wizyta kl.2b i 1b w pasiece JSW.

Uczniowie kl.2b i 1b odwiedzili w środę i czwartek pasiekę pszczół JSW. Na miejscu Pan Józek niezwykle interesująco opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i pozyskiwania miodu. Każde dziecko zostało poczęstowane pysznym wafelkiem z miodem, na koniec dzieci w prezencie otrzymały drobne upominki. To było bardzo interesujące spotkanie

• Szerockie zabytki odwiedzone przez VA

Uczniowie klas 5 a i b wzięli udział w lekcji religii w terenie. Odwiedzili szerockie zabytki: kaplicę patrona miasta Jastrzębia-Zdroju św. Jana Nepomucena, figurę MB na kopcu oraz krzyż przy kościele Wszystkich Świętych, w drodze powrotnej udali się również na teren probostwa, gdzie znajduje się grota MB Fatimskiej

• Wycieczka do Gliwic

13 czerwca klasy trzecie oraz 6b, pojechały do Gliwic. Zwiedzały port, płynęły statkiem i obserwowały jak działają śluzy na rzece. Na zakończenie kiełbaski z grilla.

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

Dziś w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie w którym udział wzięły klasy VIII. Niepokonana okazała się klasa VIII A w składzie: Natalia Kowalik, Mateusz Guzy i Bartosz Sobótkowski

• Pierwsza pomoc w III A

Wczoraj w klasie 3a odbyły się ważne ćwiczenia praktyczne. Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest zawsze bardzo istotna. Dzięki naszej pani higienistce, wszystko sobie dokładnie przypomnieliśmy i przećwiczyliśmy.

• „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - JASTRZĘBIE- ZDRÓJ MIASTO NA PRAWACH POWIATU”.

Zakończyła się realizacja projektu „Wsparcie dla uczniów z Ukrainy - JASTRZĘBIE-ZDRÓJ-MIASTO NA PRAWACH POWIATU” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego. Głównym celem projektu był wzrost dostępności do wysokiej jakości oferty kształcenia ogólnego uczniów uciekających z Ukrainy, w związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, uczęszczających do szkół biorących udział w projekcie, podlegających pod Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój. W ramach projektu zakupionych zostało 38 sztuk laptopów o łącznej wartości 104 272,00 zł.

Kwota dofinansowania stanowi 90 % wartości zadania tj. 93 844,80 zł, wkład Miasta to 10 427,20 zł. Z zakupionego sprzętu korzystać mogą w ramach zajęć lekcyjnych uczniowie pochodzący z Ukrainy, uczęszczający do szkół na terenie miasta. Zakupione laptopy stanowią własność szkół.

• Rodzice zaproszeni do 3A

7 czerwca, klasa 3a zaprosiła Rodziców na uroczystość specjalnie dla nich przygotowaną. Było miło, uroczyście, tanecznie i wzruszająco. Wszystko z muzyką w tle - były tańce, śpiewy i granie na dzwonkach. Pamiętamy skąd jesteśmy - dlatego nie zabrakło wierszy recytowanych w pięknej, śląskiej gwarze. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczną obecność.

• "Talerzyk pełen zdrowia"

1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Talerzyk pełen zdrowia" i trzy WyróżnieniaAmelia Koclajda z klasy 1b zajęła 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Talerzyk pełen zdrowia ", a Dominik Gapski kl.1b, Liliana Kraj kl.1a i Szymon Oślizło z kl.1a zdobyli WyróżnieniaSerdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!Cieszymy się z tak wielkiego sukcesu

• Lekcje o mieście.

Klasy trzecie, w ramach lekcji o mieście, spotkały się 7 czerwca, z panią Kasią, instruktorką Galerii Historii Miasta. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

• Prelekcja przedstawicieli policji

Uczniowie klas IV, VI,VII wzięli udział w prelekcji p. A. Zachariasz, przedstawiciela KMP Wydziału ds Nieletnich w Jastrzębiu-Zdroju na temat: "Odpowiedzialności karnej nieletnich oraz cyberprzemocy"

• XV Miejski Konkurs Pięknego Czytania

Już po raz piętnasty trzecioklasiści spotkali się w SP21 na XV Miejskim Konkursie Pięknego Czytania. Uczestnicy pięknie czytali wiersz Marii Konopnickiej oraz wykazali się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Naszą szkołę reprezentowała Łucja Goraus gratulujemy udziału