• Konkurs interdyscyplinarny

Dziś w naszej szkole odbył się "I Miejski Konkurs Interdyscyplinarny" zorganizowany przez Panie: Lucynę Przybyłę i Krzysztofę Krawiec. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu zawierającego pytania z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Wyniki konkursu:

I miejsce- Konik Kamil z SP 14

II miejsce- Suder Anna z SP 9

III miejsce- Ambroszczyk Karol z SP 9

Komisja konkursowa przyznała także 3 wyróżnienia, które otrzymali: Krawiec Tymoteusz, Szulik Anna i Ligenza Michalina. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

• Chwalimy się.

W dniu 18 kwietnia uczniowie klas 8 - Jakub Małysiak, Szymon Sołtysek i Rafał Maruszewski reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie J. Angielskiego " The Wise Owl". Wszyscy chłopcy wypadli bardzo dobrze, a Jakub Małysiak z kl. 8c zajął II miejsce. Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia i jesteśmy dumni.

• Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Wczoraj w naszej szkole odbył Szkolny Konkurs Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Wszystkie klasy wykazały się pełnym profesjonalizmem. Wygrały dziewczyny z klasy 8c. Zapraszamy do fotorelacji.

• "Szczęście Mikołajka"

Dnia 18 kwietnia uczniowie klas 1a, 2 a i 2 c pojechali do kina "Na Starówce" w Żorach na film pt. "Szczęście Mikołajka". Ta wycieczka była okazją do poznania Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempe, którzy opowiadali o swojej przyjaźni i dzieciństwie oraz o tym jak stworzyli bohatera 222 Przygód Mikołajka. Uczniowie miło spędzili czas integrując się z rówieśnikami.

• Gra na flażolecie

Klasa 2b gościła w poniedziałek 17 kwietnia Panią dr Urszulę Słyk. Dzieci poznały nowe utwory tj. "Old MacDonald", "Pomaluję cały świat ", Na cztery i na sześć ", które będą ćwiczyć na flażoletach. Dzieci mogły również pochwalić się, jakie poczyniły postępy w grze na flażolecie od ostatniego spotkania.

• Kolejny sukces Jakuba i Bartosza

Jakub Małysiak i Bartosz Sobótkowski uczestniczyli w finale XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu z Fizykii "I Ty możesz zostać Einsteinem" zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Rybniku. Po podliczeniu i zsumowaniu wyników pierwszego etapu i dzisiejszego finału okazało się że Jakub Małysiak zajął III  a Bartosz Sobótkowski V miejsce. Gratulujemy serdecznie uczniom i dziękujemy pani Krzysztofie Krawiec za przygotowanie chłopców do konkursu.

• Kuchnia królów

W marcu uczestnicy innowacji pedagogicznej mieli za zadanie przygotować lokmę- minipączki, którymi zajadał się król Polski Jan III Sobieski.

• Rozstrzygnięto konkurs na Najciekawszą Pisankę Wielkanocną Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury Klub „Kaktus” w Jastrzębiu-Zdroju.

Dostarczono 123 prac, z których jury w składzie:

Lidia Próchnicka /Klub „Kaktus” MOK/, Małgorzata Jelińska /Klub „Kaktus” MOK/, Anna Lerch - Wójcik /Galeria Historii Miasta MOK/, wybrało i nagrodziło następujące osoby:

I miejsce Hanna Buchta kl. I B Szkoła Podstawowa nr 15

I miejsce Martyna Ucher lat 14 Pracownia Plastyczna MOK

I miejsce Łucja Goraus kl. III B Szkoła Podstawowa nr 18

I miejsce Liliana Hojka kl. V A Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 1

I miejsce Małgorzata Grzonka kl. I B Szkoła Podstawowa nr 16

I miejsce Antonina Płuska kl. III B Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

II miejsce Aleksander Hojka kl. II Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

II miejsce Maja Pietrzak kl. II A Szkoła Podstawowa nr 10

II miejsce Kornelia Kozłowska kl. II A Szkoła Podstawowa nr 12

II miejsce Maja Nyrek kl. V Szkoła Podstawowa nr 4

II miejsce Marianna Koziar lat 7 Pracownia Plastyczna MOK

II miejsce Amelia Reichman lat 13 Pracownia Plastyczna MOK

III miejsce Klara Szczebak kl. IV A Szkoła Podstawowa nr 13

III miejsce Liliana Kraj kl. I A Szkoła Podstawowa nr 18

III miejsce Martyna Siedlarska kl. II Szkoła Podstawowa nr 21

III miejsce Martyna Stępień kl. III A Szkoła Podstawowa nr 9

III miejsce Lena Rzok kl. III A Szkoła Podstawowa nr 15

III miejsce Blanka Gamża kl. I C Szkoła Podstawowa nr 15

Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Wszystkie nagrodzone PISANKI można oglądać już od poniedziałku 03.04.2023 r. w Klubie Kaktus.

• Malujemy Księżyc z Panią Beatą

Uczniowie klasy III b uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach plastycznych prowadzonych przez malarkę p. Beatę Murę. Nasza gościni maluje obrazy, których tematem jest natura. Przepiękne kolory i dbałość o szczegóły wyróżnia jej prace. Obrazy są wystawiane na aukcjach internetowych oraz w jednej z warszawskich galerii sztuki. Artystka pokazała technikę malowania farbami akrylowymi, opowiadając przy tym o historii malarstwa, swoim malowaniu i poszukiwaniu własnej drogi twórczej. Pod czujnym okiem p. Beaty dzieci wykonały piękne prace, których tematem był Księżyc. Dziękujemy za spotkanie.