• Lekcje o mieście

13 marca uczniowie z klasy 1a i 2b w ramach Lekcji o mieście oraz w związku z obchodami 60 lecia uzyskania przez nasze miasto praw miejkch poznały sylwetki artystów z Jastrzębia-Zdroju na przestrzeni 60 lat. Były to m.in. osoby takie jak: Ludwik Holesz, Bogdan Krauze, Aleksandra Zając, Zofia Tomeczek, Zuzanna Trojnacka-Dasiak, Jerzy Soremski, Małgorzata Soremska, Grzegorz Mioduszewski, Joanna Wolfarth. Na koniec zajęć dzieci obejrzały kilka slajdów związanych ze sztuką w przestrzeni miasta. Zajęcia prowadziła Pani Kasia z Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

• KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF

Uczniowie klasy VI B w dniu dzisiejszym wzięli udział w niecodziennej inicjatywie. KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF to ogólnopolski projekt edukacyjno-sportowy dedykowany dla uczniów oraz nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych. Celem projektu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek we współpracy z Grupą Ferrero w Polsce jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych oraz nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!  Nasi uczniowie mogli sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: narciarstwo, wspinaczka, wioślarstwo, kolarstwo, bieg sprinterski, koszykówka, piłka nożna oraz refleks. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją dzisiejszych zajęć.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 10 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie napisać dyktando konkursowe sprawdzające znajomość zasad ortografii i interpunkcji.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Oliwia Składowska kl. 3 a

II miejsce – Julia Gruszka kl. 3 b

III miejsce – Łucja Goraus kl. 3 b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Goście w klasach I-III

10 marca klasy pierwsze, drugie i trzecie odwiedzili goście. Policjanci przypomnieli uczniom ważne zasady dotyczące ich bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontaktach z nieznajomymi.

• Z wizytą w OSP

Dnia 9 marca klasy drugie odwiedziły siedzibę OSP w Szerokiej. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój jaki strażacy ubierają do akcji. Na zakończenie dzieci otrzymały od strażaków słodki upominek.

• Jesteśmy gotowi!

Jesteśmy gotowi! - z tym hasłem uczniowie 6a przystąpili do działania. Wykonali wspolnie gazetki w klasopracownie nr 20. Wspólna praca i wspólna zabawa - to lubimy!!!

• Droga Krzyżowa

Podczas lekcji religii uczniowie 4b - w ramach podsumowania wiadomości o Drodze Krzyżowej, wykonywali własne wersje chusty świętej Weroniki.

• Wielka Liga Czytelników

Mateusz Sobótkowski, Tymoteusz Orlik i Mikołaj Szmanda zostali II Wicemistrzami Powiatu w Konkursie Wielka Liga Czytelników w kategorii klas I-III. Serdecznie gratulujemy

• Ciekawa lekcja muzyki.

Uczniowie klasy 5b przygotowywali krzyżówki o życiu i twórczości wielkiego polskiego kompozytora:Fryderyka Chopina. Później odbył się klasowy konkurs wiedzy. Uczniowie wykazali się znajomością wielu faktów z życia genialnego muzyka. Nie obyło się bez wysłuchania utworów kompozytora.