• Chwalimy się

      W piątek 24.02.2023 r. uczennice naszej szkoły wystąpiły w Powiatowych Zawodach Badmintona. Zawody zostały rozegrane w szkole podstawowej nr5 w Jastrzębiu Zdroju. Nasze uczennice w składzie Laura Mlak, Marta Lenk, Małgorzata Kapek pokazały się z bardzo dobrej strony. Nasza szkoła zdobyła III miejsce w Jastrzębiu -Zdroju. Gratulacje dla całej drużyny!

     • Historia parafii pw. Wszystkich Świętych w Szerokiej

      Uczniowie klas VIII podczas lekcji religii poznawali historię parafii pw. Wszystkich Świętych w Szerokiej. Pierwsze informacje o naszej miejscowości, parafii, budynkach i budowlach sakralnych, o fundatorze obecnej świątyni ks. Ignacym Skrzyszowskim, a także postacie kapłanów posługujących w naszej parafii oraz wydarzenia, w które są zaangażowani parafianie - to wszystko znalazło się w przygotowanych prezentacjach, które uczniowie przedstawiali swoim kolegom

     • XI Noworoczny Turniej Szachowy kl. V-VIII

      Uczniowie naszej szkoły w składzie Karkoszka Lena, Adamik Marek, Sobótkowski Bartosz, Kotlarz Paweł wzięli udzial w XI Noworocznym Turnieju Szachowym kl. V-VIII. Turniej został rozegrany w formule 6 rund po 10 minut na zawodnika-gra z zegarem szachowym. Nasza szkoła w klasyfikacji grupowej zdobyła VII miejsce. Gratulujemy!!!!

     • XI Noworoczny Turniej Szachowy

      Mamy 2 miejsce w XI Noworocznym Turnieju Szachowym kl. 1-4 w klasyfikacji drużynowej oraz 6, 5 i 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej .

      22 lutego dziewięcioro uczniów z naszej szkoły: Klara Szmańda, Igor Tomecki, Wiktor Tomecki, Jan Obetkon, Jan Michalik, Bartosz Czapnik, Wojciech Bartkowski, Wojciech Gruszczyński i Szczepan Wróbel reprezentowali naszą szkołę w XI Noworocznym Turnieju Szachowym. Turniej został rozegrany w formule 6 rund po 10 minut na zawodnika-gra z zegarem szachowym. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 2 miejsce jako drużyna, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Igor Tomecki zajął 4 miejsce, Jan Obetkon 5 miejsce i Jan Michalik 6 miejsce. Gratulujemy!!!!

     • „Czytam sobie 10 lat”

      W dniach 21 II i 22 II uczniowie klas 2 a i 2 c uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu – Zdroju, rozwijając zainteresowania czytelnicze „Czytam sobie 10 lat”. Dzieci wysłuchały bajki pt. Marta i skarby” i wykonały aparat, za pomocą którego wyświetlały rzeczy, które są dla nich najcenniejsze. To były ciekawe zajęcia.

     • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

      15 lutego Szkołę Podstawową nr 18 w Jastrzębiu - Zdroju odwiedzili przyszłoroczni uczniowie klas pierwszych z rodzicami. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia występów klasy trzeciej oraz prezentacji multimedialnej naszej szkoły. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, a rodzice mogli zobaczyć budynek małej szkoły. Dyrekcja szkoły przekazała najważniejsze informacje odnośnie zapisywania dzieci do szkoły oraz sposobu logowania się na stronę https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/jastrzebiezdroj

     • "Bądź EKO - Ratuj Ziemię"

      16 lutego uczennice z klas I-III - Liliana Kraj (kl. 1 a), Weronika Ficek (kl. 2 b) oraz Samanta Mura (kl. 3 b) wzięły udział w XXV Miejskich Plastycznych Zmaganiach Najmłodszych. Zadaniem uczestników było namalowanie pastelami pracy na temat "Bądź EKO - Ratuj Ziemię". Prace oceniane były w kategoriach wiekowych. Drugie miejsce w klasach pierwszych zdobyła nasza uczennica Liliana Kraj. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy!

     • Szkolny Konkurs Plastyczny

      W poniedziałek 06.02.2023 odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III pt."Bądź Eko- ratuj Ziemię". Uczestnicy wykazali się inwencją twórczą, sprawnym posługiwaniem się pastelami olejnymi.

      Najlepsi artyści pojadą na Miejski Konkurs Plastyczny do Jastrzębia- Zdroju. Naszą szkołę reprezentować będą:

      - Liliana Kraj Ia,

      - Weronika Ficek IIb,

      - Samanta Mura IIIb.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia.

     • Walentynki 2023

      Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji została uruchomiona walentynkowa poczta i fotobudka oraz przygotowaliśmy dla każdego ucznia walentynkowe wróżby.