• „Zbieramy ciepło dla Ukrainy”

      Przyłączyliśmy się do akcji „Zbieramy ciepło dla Ukrainy”, w ramach której trwa zbiórka pustych puszek po produktach spożywczych. Pewnie teraz będzie ich sporo po groszku, kukurydzy czy owocach. Puszki muszą być umyte i bez etykiet (nie nadają się puszki po napojach). Z puszek wytworzone zostaną tzw. świece okopowe, które we frontowych warunkach służą do gotowania wody czy podgrzewania jedzenia. Umyte puszki po produktach żywnościowych można przynosić od 2 stycznia do biblioteki.

     • Przygotowujemy się do świąt.

      Klasa 2 a i 2 c uczestniczyły w zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu - Zdroju, gdzie poznały tradycje bożonarodzeniowe z roznych krajów oraz wykonały prace plastyczne.

     • Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty

      Miejski Konkurs Bożonarodzeniowy rozstrzygnięty. SP 18 - Mamy trzy I miejsca i dwa III miejsca!!!!Gratulujemy!!!

      Laureaci Miejskiego Konkursu Bozonarodzeniowego: I miejsce: Mikołaj Szmańda kl. 2a- kategoria ozdoba świąteczno-choinkowa,

      I miejsce Aleksandra Pieczka kl. 2c - kategoria wianek adwentowy,

      I miejsce Jakub Ziółkowski kl. 8c -kategoria choinka,

      III miejsce Amelia Adamek kl.1a-kategoria ozdoba świąteczno-choinkowa, III miejsce Tymoteusz Orlik kl.2a -kategoria wianek adwentowy. Zwycięzcom gratulujemy!!!

     • „Zima jak z bajki”

      Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat do udziału w konkursie plastycznym online „Zima jak z bajki”.
      Świat przykryty śniegiem wygląda jak z bajki… Śnieg pokrywający drzewa i dachy, mróz malujący wzory na szybach – wszystko to tworzy zachwycające obrazy. Zima ma w sobie coś magicznego i bajkowego.
      Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 10 lat do wzięcia udziału w internetowym konkursie plastycznym pt. „Zima jak z bajki”, którego celem jest ukazanie magii zimy. Forma pracy płaska, technika dowolna, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Namalujcie, narysujcie, wyklejajcie, stwórzcie niepowtarzalne prace!
      Czekają atrakcyjne nagrody!
      Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 7 lat do 10 lat z Jastrzębia-Zdroju. Uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę, prace zbiorowe nie biorą udziału w konkursie.
      Prace mogą być wykonane w dowolnej technice, format nie większy niż A4 (prace przestrzenne nie będą brane pod uwagę).
      Praca plastyczna powinna być efektem samodzielnej pracy dziecka.
      Zdjęcia prac należy wysłać na adres mok.jz.konkurs@gmail.com, termin nadsyłania prac 18.01.2023 r. do północy.
      Wyniki konkursu wraz z danymi laureatów (imię i nazwisko) zostaną podane do publicznej wiadomości 24.01.2023 r. na naszym Facebooku i stronie internetowej o godzinie 12:00. Laureaci konkursu o wygranej i sposobie odebrania nagród poinformowani zostaną telefonicznie lub mailowo.
      Regulamin do pobrania: https://mok.jastrzebie.pl/wydarzenia/zima-jak-z-bajki-s-587/

     • Jasełka w przedszkolach

      13 i 15 grudnia odwiedziliśmy szerokie przedszkola nr 13 i 24. Nasi uczniowie zaangażowani w przygotowanie tegorocznych Jasełek wystąpili przed swoimi młodszymi kolegami. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i radośnie spędzony wspolnie czas

     • Od Rady Rodziców

      Drodzy rodzice, bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie, wsparcie, przepiękne prace, pyszne ciasta i ciasteczka. Jesteście wspaniali. Dziękujemy Wam za tę wspólną pracę na rzecz naszych dzieci. Zebraliśmy zawrotną sumę, która zostanie wydana na zakup siedzisk, puf, krzesełek itp. W załączeniu przesyłamy zdjęcie z podliczenia. Dziękujemy Wam serdecznie i obiecujemy, że już niebawem zobaczycie efekty naszej zbiórki. Pozdrawiamy serdecznie Rada Rodziców

     • Konkurs na najpiękniejszy "Weihnachtskalender"

      Konkurs na najpiękniejszy "Weihnachtskalender"Kalendarz Adwentowy" został rozstrzygnięty konkurs miał na celu wykonanie kalendarzy adwentowych i połączenie swoich zdolności plastycznych wraz z umiejętnościami zastosowania języka niemieckiego w praktyce.​​​​​​

      I miejsce- Piotr Koclajda klasa 8a

      II miejsce- Vanessa Glauer klasa 8b

      III miejsce- Anna Stuchlik klasa 7a

      IV miejsce- Maja Kucewicz klasa 8a

      Zwycięzcom gratulujemy 

     • W Bibliotece Miejskiej

      W czwartek uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Miejskiej. Zajęcia dotyczyły zwyczajów i tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego NarodzeniaDzieci opowiadały,jak w ich domach wyglądają święta, które zwyczaje i tradycje są obecne. Były również zajęcia plastyczne,Quiz, a na koniec chętne dzieci odpowiadały na pytania, dotyczące wcześniej poznanej lektury "Asiuni" J.Papuzińskiej.

     • Lekcja otwarta.

      Dzisiaj w klasie 7a na spotkaniu klasowym odbyła się lekcja otwarta dla rodziców, którą poprowadziła p. Maciończyk Żaneta. Tematem lekcji były tradycje i historia Świąt Bożonarodzeniowych.