• Chwalimy się

Miejski Ośrodek Kultury Jastrzębie-Zdrój

Konkurs na Najbardziej Odlotowy Latawiec

Na konkurs dostarczono 33 prace, z których jury w składzie: Małgorzata Jelińska /MOK Klub „Kaktus”/,

Jacek Majewski /Biuro Poselskie Krzysztofa Gadowskiego/,

Lidia Próchnicka /MOK Klub „Kaktus”/,

Jarosław Potępa /Radny Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój/

wybrało i nagrodziło następujące osoby:

Wiktoria Wilk kl. VIII A Szkoła Podstawowa nr 1

Faustyna Purta kl. I A Szkoła Podstawowa nr 13

Hanna Chrobok kl. III B Szkoła Podstawowa nr 17

Mikołaj Kąsek kl. I A Szkoła Podstawowa nr 18

Maciej Byczkowski kl. V A Szkoła Podstawowa nr 9

Zofia Białas kl. II A Szkoła Podstawowa nr 16

Gaja Musiał kl. II A Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego

Patryk Podeszwakl. II A Szkoła Podstawowa nr 1

Alicja Jaworska kl. VI B Szkoła Podstawowa nr 19

Maria Pałasz kl. VIII A Szkoła Podstawowa nr 17

Szymon Oślizło kl. I A Szkoła Podstawowa nr 18

Aleksandra Gajda kl. VIII A Szkoła Podstawowa nr 17

Nagrody ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Nagrodzone prace będzie można podziwiać w Klubie „Kaktus” przy ul. Katowickiej 24 w Jastrzębiu-Zdroju.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Przedstawienie dla dzieci przygotowali uczniowie klasy 4 III LO pod opieka pani Małgorzaty Lemańskiej. Gościliśmy ich już po raz drugi i zawsze dzieci są pod wrażeniem mądrej opowieści o księżniczce, która się nudzi i odkrywa niezwykły świat biblioteki.

• KWESTA

Uczniowie naszej szkoły - wolontariusze z opiekunami będą kwestować 1 Listopada przy cmentarzu na Szerokiej. Jak co roku kwestujemy na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego im. ks. Dutkiewicza w Jastrzębiu Zdroju. Za wszelkie datki wrzucone do puszek już dziś dziękujemy.

• Lektura w pudełku

Wczoraj uczniowie klasy 5b prezentowali, w jaki sposób przygotowali swoje lekturowe pudełka. Po takim podsumowaniu o powieści "Bracia Lwie Serce" Astrid Lindgren nikt już nie zapomni.

• "Najbardziej odlotowy latawiec"

Uczniowie z klas 1-3: Nikola Borawska, Dominik Gapski, Mikołaj Kąsek , Filip Waleczek i Szymon Oślizło wzięli udział w miejskim konkursie na "Najbardziej odlotowy latawiec". Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w miejskim konkursie. Czekamy na wyniki z miasta, już w piątek

• FOTOBUDKA

Uczniowie z klasy VIb wraz z p.Leszczyńską przygotowali dla wszystkich niespodziankę z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Na I piętrze stanęła fotobudka, każdy może sprawdzić czy ładnie mu w aureoli i poczuć jak to jest przebywać w zacnym gronie świętych . Serdecznie zapraszamy.

• KOLEJKOWO

Cudowny świat w miniaturze, czyli klasy IV w Kolejkowie. Na makietach zapada zmrok i wstaje dzień , auta przemierzają ulice, a po rzece pływa statek. Ekspozycja tętni życiem - bawi i uczy.

• Dziękujemy!!!

Bardzo dziękujemy za udział w akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Dzięki Wam zebraliśmy200 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

• WYNIKI KONKURSU

Z okazji Dnia Językowego w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na przedstawienie portretu królowej Elżbiety II. Uczniowie zaprezentowali wiele pięknych prac, z pośród których zostały wyłonieni zwycięzcy.

I miejsce- Lach Agata klasa 4a

II miejsce- Szmańda Klara klasa 4b, Kąsek Mikołaj klasa 1a

III miejsce- Szwiec Hanna klasa 4a

Wyróżnienie; Świerkosz Łucja, Piechoczek Julia z klasy 8b, Goraus Łucja i Kuś Kornelia z klasy 3a.

Zwycięzcom gratulujemy