• Ciekawa lekcja muzyki.

      Uczniowie klasy 5b przygotowywali krzyżówki o życiu i twórczości wielkiego polskiego kompozytora:Fryderyka Chopina. Później odbył się klasowy konkurs wiedzy. Uczniowie wykazali się znajomością wielu faktów z życia genialnego muzyka. Nie obyło się bez wysłuchania utworów kompozytora.

     • Pierwsza pomoc w klasach II

      W czwartek 2 marca uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach dotyczących sposobów udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez panią higienistkę.

     • „Lem i zagadki kosmosu”

      W zeszłym tygodniu klasy drugie uczestniczyły w zajęciach dotyczących kosmosu, które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu – Zdroju. Zapoznały się z twórczością Stanisława Lema i wysłuchały książki „Lem i zagadki kosmosu”. Poznawały gwiazdozbiory i ciekawostki dotyczące Układu Słonecznego. Następnie wspólnie wykonały mapę gwiezdnego nieba.

     • Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych

      Dziś obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w naszej szkole powstała wystawa notek biograficznych tych znanych postaci historycznych. Warto dodać, że wszystkie prace wykonały klasy ósme.

     • Konkurs znajomości lektur.

      28 lutego uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie znajomości lektur w SP 14. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Ficek i Wojciech Bartkowski z klasy 3 B przygotowani przez panią Ilonę Chamczyk. Gratulujemy udziału i dobrego przygotowania.

     • Chwalimy się

      W piątek 24.02.2023 r. uczennice naszej szkoły wystąpiły w Powiatowych Zawodach Badmintona. Zawody zostały rozegrane w szkole podstawowej nr5 w Jastrzębiu Zdroju. Nasze uczennice w składzie Laura Mlak, Marta Lenk, Małgorzata Kapek pokazały się z bardzo dobrej strony. Nasza szkoła zdobyła III miejsce w Jastrzębiu -Zdroju. Gratulacje dla całej drużyny!

     • Historia parafii pw. Wszystkich Świętych w Szerokiej

      Uczniowie klas VIII podczas lekcji religii poznawali historię parafii pw. Wszystkich Świętych w Szerokiej. Pierwsze informacje o naszej miejscowości, parafii, budynkach i budowlach sakralnych, o fundatorze obecnej świątyni ks. Ignacym Skrzyszowskim, a także postacie kapłanów posługujących w naszej parafii oraz wydarzenia, w które są zaangażowani parafianie - to wszystko znalazło się w przygotowanych prezentacjach, które uczniowie przedstawiali swoim kolegom

     • XI Noworoczny Turniej Szachowy kl. V-VIII

      Uczniowie naszej szkoły w składzie Karkoszka Lena, Adamik Marek, Sobótkowski Bartosz, Kotlarz Paweł wzięli udzial w XI Noworocznym Turnieju Szachowym kl. V-VIII. Turniej został rozegrany w formule 6 rund po 10 minut na zawodnika-gra z zegarem szachowym. Nasza szkoła w klasyfikacji grupowej zdobyła VII miejsce. Gratulujemy!!!!

     • XI Noworoczny Turniej Szachowy

      Mamy 2 miejsce w XI Noworocznym Turnieju Szachowym kl. 1-4 w klasyfikacji drużynowej oraz 6, 5 i 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej .

      22 lutego dziewięcioro uczniów z naszej szkoły: Klara Szmańda, Igor Tomecki, Wiktor Tomecki, Jan Obetkon, Jan Michalik, Bartosz Czapnik, Wojciech Bartkowski, Wojciech Gruszczyński i Szczepan Wróbel reprezentowali naszą szkołę w XI Noworocznym Turnieju Szachowym. Turniej został rozegrany w formule 6 rund po 10 minut na zawodnika-gra z zegarem szachowym. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 2 miejsce jako drużyna, natomiast w klasyfikacji indywidualnej Igor Tomecki zajął 4 miejsce, Jan Obetkon 5 miejsce i Jan Michalik 6 miejsce. Gratulujemy!!!!

     • „Czytam sobie 10 lat”

      W dniach 21 II i 22 II uczniowie klas 2 a i 2 c uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Miejskiej w Jastrzębiu – Zdroju, rozwijając zainteresowania czytelnicze „Czytam sobie 10 lat”. Dzieci wysłuchały bajki pt. Marta i skarby” i wykonały aparat, za pomocą którego wyświetlały rzeczy, które są dla nich najcenniejsze. To były ciekawe zajęcia.