• Szkolny Konkurs Kaligrafii

      Dnia 27 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Kaligrafii dla uczniów klas drugich. Wygrała Weronika Ficek, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim.

     • 1 A i 2C w Bibliotece Miejskiej

      Klasy 1 a i 2 c odwiedziły Bibliotekę Miejską, gdzie z okazji 60-lecia Jastrzębia-Zdroju obejrzały prezentację o powstaniu naszego miasta i pogłębiły swoją wiedzę o Jastrzębiu-Zdroju.

     • Spotkanie autorskie z Panią Zuzanną Trojnacką-Dasiak z Jastrzębia-Zdroju.

      26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole autorkę bajek dla dzieci Panią Zuzannę Trojnacką-Dasiak. Uczniowie z kl.1b i 2b poznały podczas spotkania m.in. maskotkę miasta Jastrzębia-Zdroju- jastrząbka "Jastusia", a również bajkę Pani Zuzanny "Jastuś" o przyjaźni, miłości i ścieżkach, które dobrze znamy. Dzieci poznały fragmenty następujących bajek: "Rety, kotlety!Babciu!", "Żużu", "Głodne buty", "Dziewczynka z jednorożcem" i " O boćku, który nie był zmarzluchem". Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie.

     • Wielka Liga Czytelników

      Uroczyste wręczenie nagród finalistom Konkursu Powiatowego Wielka Liga Czytelników odbyło się dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nagrody wręczał i pięknie opowiadał o swoich książkach pan Tomasz Samojlik. Jeszcze raz gratulujemy

     • Wycieczka dzień 3

      Wczoraj zwiedziliśmy Ostrów Lednicki przypuszczalne miejsce chrztu Polski oraz Poznań i jego Stary Rynek z koziołkami.  Zapraszamy do fotorelacji.

     • Wycieczka dzień 2

      wczoraj mieliśmy okazję przejechać się kolejką wąskotorową, zwiedzić Muzeum Archeologiczne w Biskupinie oraz Gniezno. Dzień zakończyliśmy grami planszowymi i mini dyskoteką. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Wycieczka

      Klasy 5b, 6a, 6b i 7a wyjechały na 3- dniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Dzisiaj zwiedziliśmy Mysią Wieżę i płynęliśmy po Jeziorze Gopło.

     • Wywiad z państwem Heleną i Leonem Białeckimi

      Młodzi reporterzy z kasy 4a przeprowadzili wczoraj wywiad z państwem Heleną i Leonem Białeckimi. Pytania związane były oczywiście z jubileuszem nadania naszemu miastu praw miejskich. Gospodarze opowiadali, jak powstawało miasto, przekazywali to, co zachowali w swojej pamięci. Uczniowie pozyskali wiele ciekawych informacji , których próżno szukać w dostępnych źródłach. Z efektami ich pracy można będzie zapoznać się w kolejnym numerze gazetki szkolnej.

     • POMAGAMY!!!

      W piękną słoneczną niedzielę my nie próżnujemy. Nasi uczniowie jak co roku wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. Bardzo dziękujemy, za każdą ofiarę.

     • Zwiedzamy🤩

      W dniu dzisiejszym klasa 1b była na wycieczce w Parku Zdrojowym gdzie zwiedziła zabytki Jastrzębskie oraz pogłębiła wiedzę na temat historii naszego miasta.

     • W Bibliotece Miejskiej

      Dnia 20 kwietnia klasa II a odwiedziła Bibliotekę Miejską i uczestniczyła w zajęciach związanych z 60-leciem miasta. Uczniowie obejrzeli prezentację o historii, zabytkach i kulturze naszego miasta oraz wzięli udział w konkursie wiedzy.

     • Miejski Konkurs Recytatorski

      18 kwietnia odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Sakowicz z klasy 3b i Nazar Dudiakov z klasy 3a. Ewa i Nazar pięknie recytowali, a Nazar zdobył wyróżnienie! Serdecznie gratulujemy!