• "Czytam Sobie 10 lat"

      Ogólnopolski konkurs "Czytam Sobie 10 lat" -Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju 2 miejsceW piątek 12 maja klasa 2b odebrała pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w Filii nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu- Zdroju za udział w programie "Czytam Sobie 10 lat". Klasa 2b brała udział w programie "Czytam Sobie 10 lat", realizowanym przez MBP w Jastrzębiu-Zdroju Filia nr 10 i biblioteka zajęła 2 miejsceCieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym programie. Ważnym elementem warsztatów było głośne czytanie książek przez Panią bibliotekarkę. Za pomocą różnorodnych ćwiczeń i zabaw dzieci kształtowali umiejętność efektywnego czytania ze zrozumieniem.

     • Spacer po Parku Zdrojowym

      11 maja w czwartek klasa 1b i 2b udały po koncercie edukacyjnym do Parku Zdrojowego, gdzie zwiedziły m.in. inhalatorium, w którym używana jest solanka z Zabłocia; plac z fontanną i oczywiście nie mogło zabraknąć przyjemności, czyli pysznych lodów.

     • „Na instrumencie jak na komputerze”

      Dnia 11 maja 2023 r. uczniowie klas I - III naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. profesora Józefa Świdra w Jastrzębiu–Zdroju. Był to koncert edukacyjny pt. „Na instrumencie jak na komputerze”, podczas którego dzieci mogły poznać niektóre instrumenty muzyczne i posłuchać ich brzmienia. Było nam bardzo miło szczególnie dlatego, że mogliśmy zobaczyć występ uczennicy naszej szkoły – Natalii Kowalik.

     • KANGUR MATEMATYCZNY!!!

      Mamy wyniki Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY!!! Czterech uczniów naszej szkoły zostalo wyróżnionych!!! Oto oni: klasa 2 - Sobótkowski Mateusz i Orlik Tymoteusz, klasa 4 - Orszulik Szymon i klasa 8 - Małysiak Jakub. Ogromne gratulacje, brawo brawo brawo!!! Koordynator szkolny konkursu - A. Rudnicka

     • W Krasiejowie

      Klasy 1b, 2b oraz uczniowie z klas 3, 4 i 5 brały udział w środę 10 maja w wycieczce do Krasiejowa. Dzieci poznały prehistoryczny świat dinozaurów, rozbudziły swoją wyobraźnię oglądając autentyczne archeologiczne wykopaliska i podziwiały osobliwości województwa opolskiego. Po zwiedzaniu wszyscy świetnie bawili się w Parku Rozrywki

     • Wyniki szkolnego konkursu plastyczno-technicznego kl.1-3 na "Eko-zabawkę".

      Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłowe i oryginalne zabawki. Komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców, ale ostatecznie postanowiła przyznać w konkursie następujące nagrody i wyróżnienia:

      1 miejsce-Maria Szwiec kl.1a, 2 miejsce- Jakub Tyszko kl.2b, 3 miejsce-Piotr Nowak kl.3a.

      Wyróżnienia:Liliana Kraj kl.1a, Kinga Misiewicz kl.2b, Amelia Koclajda kl.1b, Wiktoria Masłowska kl.2b, Dominik Gapski kl.1b.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

     • Klub Młodego Programisty

      Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Klubu Młodego Programisty.

      Kluby Młodego Programisty to część projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystaniem technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Cyfryzacja KPRM) w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.

      Kurs przeznaczony był dla każdej klasy szkoły podstawowej od pierwszej do klasy ósmej.

      Obejmował pięć spotkań online (jedno spotkanie w tygodniu). Spotkania odbywały się na platformie ClickMeeting, w godzinach trwania zajęć szkolnych.

      Tematyka spotkań dotyczyła:

      - programowania,

      - budowania aplikacji,

      - Scratch i Scratch Junior

      - sztucznej inteligencji.

     • Wycieczka nad morze.

      Uczniowie naszej szkoły wyjechali na pięciodniową wycieczkę nad morze. Wczoraj zwiedzali Toruń i mieli okazję upiec swoje pierniki, a po dotarciu na miejscu, wszyscy udali się nad wodę, aby przywitać się z Bałtykiem. Zapraszamy do fotorelacji.