• „Mistrz Tabliczki Mnożenia”

       

      Uczniowie klas czwartych brali udział w całorocznym konkursie klasowym: MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA. Na początku czerwca z każdej klasy wybrano ucznia, który najlepiej poradził sobie z iloczynami z tabeli mnożenia.

       

      Oto nasi mistrzowie:

       

      Klasa 4a – Wiktoria Lawrenc

      Klasa 4b – Marta Fojcik

      Klasa 4c – Igor Świątek

      Brawo! Brawo! Brawo!

     • Góra grosza

      Zbliża się koniec roku szkolnego 2021/2022, tak więc, należy podsumować akcję " Góra grosza" w naszej szkole. Zebraliśmy:

      1339 monet 1 groszowych tj. 13,39 zł

      708 monet 2 groszowych tj. 14,16 zł

      791 monet 5 groszowych tj. 39,55 zł

      16 monet 10 groszowych tj. 1,60 zł

      3 monety 20 groszowe

      3 monety 50 groszowe

      Najwięcej monet zebrała klasa VIIIa

      W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla dzieci nie wychowujących się w swoich rodzinach.

     • Otwarcie sali komputerowej

      „Świat technologii w zawrotnym tempie idzie do przodu i choć nie sposób go dogonić, staramy się, aby nasi uczniowie mieli dostęp do najnowszej technologii”- tymi słowami dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Jastrzębiu-Zdroju, p. Agnieszka Gałuszka przywitała 20.06.2022 przybyłych na uroczystość otwarcia nowoczesnej pracowni komputerowej, gości.

      Pracownia została wyposażona w 24 nowe zestawy komputerowe. Zakupu dokonano dzięki funduszom otrzymanym z Fundacji JSW oraz wsparciu rodziców.

      Uczniowie i dyrektor w pięknych słowach podziękowali darczyńcom

      „Ciągle jeszcze istnieją anioły.

      Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

      lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich,

      którzy są w potrzebie.

      Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.”

      Phil Bosmans

      Nastąpiło przecięcie wstęgi i odbyła się pierwsza lekcja.

     • Wycieczka do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu

      Dnia 14 czerwca uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych odwiedziły zabytkową kopalnię Guido w Zabrzu. Uczniowie zwiedzili poziom wydobywczy 320m, na który błyskawicznie zjechali za pomocą „szoli”. Na dole w kopalni pan przewodnik opowiadał im o ciekawostkach z życia i pracy braci górniczej, zademonstrował działanie starych maszyn górniczych oraz umożliwił przejazd podziemną kolejką linową. Najwięcej frajdy dostarczył pobyt w najniżej położonym w Europie pubie oraz zakup pamiątek: węglowych figurek, wisiorków i magnesów. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń

     • Wyniki konkursu.

      W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy plakat z wizerunkiem patrona szkoły. Konkurs wygrała Anna Stuchlik z klasy VIa- serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

     • Chwalimy się

      15 czerwca trzy uczennice z naszej szkoły :Zuzanna Sekita kl. 1b, Antonina Olszowy kl. 2b i Agata Lach kl. 3a wzięły udział w XXIV Miejskich Plastycznych Zmaganiach Najmlodszych "Jastrzębie - Zdrój - tu bije moje serce. Pocztówka z mojego miasta". Agatka Lach otrzymała Wyróżnienie. Gratulujemy!!!

     • GŁOSUJEMY !!!!

      BUDŻET OBYWATELSKI 2023!

      PROJEKT W SZEROKIEJ "BUDOWA PLACU ZABAW PRZY STAREJ SZKOLE"SP 18 UL. FREDRY 20.

       Karty do głosowania dostępne są w sekretariacie szkoły.

      Wypełnionąkartę zostawiamy w sekretariacie szkoły.

      Głosowanie trwa od 13 do 26 czerwca można oddawaćglosy na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosy na wybrane przez siebie projekty można oddawaćdo 26 czerwca. Mieszkańcy zdecydują na co wydane mają zostać 3 miliony złotych. Każdy mieszkaniec (niezależnie od wieku) może zagłosowaćna jeden projekt ogólnomiejski – bez względu na miejsce zamieszkania oraz jeden na zadanie dotyczące osiedla/sołectwa w którym mieszka. Więcej informacji na stronie: https://www.jastrzebie.pl/.../glosowanie-budzet...

      DZIĘKUJEMY

     • W Chlebowej Chacie

      10 czerwca uczniowie klas IV i Vb pojechali do Chlebowej Chaty w Górkach Małych, Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się, jak kiedyś mieszkali ludzie na wsi, jak robili masło, siali zboże, czy piekli chleb. Mieli też okazję sami przygotować dla siebie podpłomyki, które następnie zjedli popijając kawą zbożową. Wszyscy dobrze się bawili i wesoło spędzili czas.

     • Poznali zwierzęta.

      Uczniowie z klasy 1b w czasie ostatnich miesięcy poznali różne zwierzęta. Teraz przyszedł czas, aby pochwalili się zdobytą wiedzą, a nawet ją poszerzeli. Dzieci przygotowały piękne plakaty dotyczące wybranego zwierzęcia

     • Chwalimy się.

      Dzięki naszym wspaniałym uczniom klas VIII i koordynatorom- p. Lucynie Przybyle, p. Barbarze Drozd- Piekarczyk i p. Żanecie Maciończyk szkoła otrzymała certyfikat za udział w projekcie Pamięć81.