• Dzień Mamy

W świetlicy dużo się dzieje. Na Dzień Mamy powstały piękne dekoracje. Wszystkim Mamom składamy gorące życzenia.

• Dzień Pszczoły

W świetlicy zawsze fajnie się bawimy. 20 maja z okazji Dnia Pszczoły dzieci zrobiły super pszczółki, które warto zobaczyć. Zapraszamy!!!

• Spotkanie z przedstawicielami KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

Dnia 12 maja br nasza szkoła miała okazję gościć Przedstawiciela KMP w Jastrzębiu-Zdroju, Panią specjalistkę ds. Nieletnich, Anetę Zachariasz, która wspólnie z przedstawicielami GKS Jastrzębie spotkała się z uczniami naszej szkoły.

W trakcie spotkania uczniowie klasy szóstej oraz klas siódmych mogli nie tylko poznać obowiązujące przepisy na imprezie masowej ale i porozmawiać z piłkarzem.

Młodzież mogła zadać pytania piłkarzowi GKS Jastrzębie na nurtujące ich pytania. Uczestnicy pytali między innymi: ile lat trenuje, jak często odbywają się treningi i jak długo trwają itp. Pomysłodawcą kampanii społecznej „Kibicuję Fair Play- Młody Kibic” jest jastrzębska policja. Akcja pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju i Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anny Hetman, ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój.

• Chwalimy się.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi zajęcia I miejsca w konkursie na zakładkę ekologiczną. Odbiór nagrody w MBP Filia 10

• "Zemsta"

Uczniowie klasy 7a pozazdrościli młodszym kolegom z klasy 4 i też postanowili... "zamknąć" lekturę w pudełku.

Czytając "Zemstę" Aleksandra Fredry, gromadzili różne przedmioty związane z zabawnymi perypetiami bohaterów komedii.

Wykazali się ogromną pomysłowością i dowcipem- wśród zgromadzonych przedmiotów znalazł się i mur, i szabla, i sakiewka...

ale największą popularnością cieszył się oczywiście krokodyl, który wzbudzał też największy śmiech. Uczniowie dobrze bawili się, a jednocześnie utrwalili sobie wydarzenia z lektury.

• SP 18 w Sejmie RP

13 maja dzięki uprzejmości Pana Posła RP Grzegorza Matusiaka, uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Sejm i stolicę. Panu Posłowi serdecznie dziękujemy.

• Wizyta Ib w Bibliotece Miejskiej

11 maja uczniowie klasy Ib odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, jak Pani bibliotekarka opowiadała o historii książki – od tabliczki glinianej do e-booku. Rozwiązywały zagadki oraz układały dialog do rozmowy sówek.

• "KANGUR MATEMATYCZNY"

17 marca 2022r. po raz kolejny odbył się na świecie Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczestników. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi w różnych kategoriach wiekowych: Żaczek ( kl.2), Maluch ( kl.3 i 4 ) oraz Kadet ( kl.7 ). Troje uczniów zostało wyróżnionych.

Oto oni:

Szymon Orszulik – kl.3

Weronika Szymiczek – kl.4

Jakub Małysiak – kl.7.

Wszystkim gratulujemy odwagi, pomysłowości i pięknego myślenia!

BRAWO !!!

Koordynator szkolny – Anna Rudnicka

• (Nie)straszny Bazyliszek

Uczniowie klasy 4a zrobili niespodznkę uczniom klasy 3a i przyszli do nich z przedstawieniem teatralnym. Od miesiąca przygotowywali krótki spektakl pt. "Legenda o warszawskim Bazyliszku". Ćwiczyli swoje role, a także wymyślali stroje o gromadzili rekwizyty. Wykazali się przy tym niezwykłą pomysłowością. Młodszym koleżankom i kolegom bardzo podobało się przedstawienie, a uczniowie klasy 3a mieli dodatkowo okazję podsumować cykl lekcji o teatrze, który właśnie zakończyli.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, wszystkim Bibliotekarzom, a szczególnie naszej Pani Sylwii składamy najlepsze życzenia zdrowia i sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym.

Dziękujemy za wszystkie akcje i serce wkładane w pracę, dzięki której nasza Biblioteka tętni życiem, jest miejscem radosnego spotkania z kulturą, przygodą i drugim człowiekiem.

• Dzień Strażaka

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzimy 4 maja - z tej okazji w świetlicy szkolnej można podziwiać prace stworzone przez uczniów klasy III b. Miłego oglądania.