• Wycieczka do Parku Zdrojowego

      Dnia 28 kwietnia 2022 klasy IA i IIa pojechały na wycieczkę do Parku Zdrojowego w Jastrzębiu- Zdroju. Uczniowie odwiedzili Galerię Historii Miasta, gdzie poznali tradycje ziemi jadtrzebskiej. Zwiedzili Izbę Pamięci Henryka Sławika, Chatę Śląską, ekspozycję czasową- Moje M oraz wystawę rzeźb z węgla i grafitu. Podczas spaceru po parku dzieci zobaczyły ciekawe okazy przyrody i skorzystały z tężni solankowej.

     • Lektura w pudełku

      Jest wiele sposobów na omówienie lektury. Klasa 4a zmieściła treść lektury w… pudełku. Uczniowie podczas czytania komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy tworzyli swoje „lekturowe pudełka”. Do własnoręcznie ozdobionego kartonika wkładali rzeczy, które uznali za charakterystyczne i istotne w historii sympatycznych bohaterów. Opisywali, rysowali ilustracje oraz tworzyli figurki z różnych materiałów, a następnie przynieśli swoje „skarby” na lekcję. Wykazali się pomysłowością, udowodnili, że znają treść lektur , ale przede wszystkim mieli okazję doskonalić umiejętność argumentowania. W trakcie prezentacji każdy pokazał swoje pudełko i opowiedział, dlaczego zdecydował się na takie, a nie inne drobiazgi.

     • Wiosna

      W naszej świetlicy wyrosły piękne drzewa, w oknach pojawiły się kolorowe witraże a pszczółki przyleciały z wizytą. Wiosno czy to TY?

     • Laureaci Miejskiego Konkursu na Pisankę Wielkanocną kl. I-III

      9 kwietnia zostały wręczone nagrody laureatom miejskiego konkursu na Pisankę Wielkanocną. Zwycięskie oraz wyróżnione prace można podziwiać na pokonkursowej wystawie w Klubie „Kaktus” w Jastrzębiu-Zdroju. Laureaci z klas I-III to: Klara Szmańda kl. III c– 3 miejsce oraz Zuzanna Sekita kl. Ib – wyróżnienie. Gratulujemy!!!

     • Klasowa hodowla fasolki

      Uczniowie klasy Ib mieli szczególne zadanie z edukacji przyrodniczej – założenie hodowli fasoli w klasie. Do tego celu został przygotowany słoik z wodą, na który położona została gaza i ułożone na nią zostały ziarna fasoli. Aby gaza nie zsunęła się, została przywiązana do słoika. Na niej dzieci położyły po kilka ziaren fasoli. Uczniowie codziennie dbają, aby roślinka miała zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypija, a część wody paruje. Już po kilku dniach w jednym z słoików fasolka pękła i wypuściła pierwszy korzonek. Dzieci będą prowadziły hodowlę przez około 3 tygodnie według zaprezentowanej im instrukcji.

     • Spotkanie z zespołem ludowym

      W czwartek, dzieci z klasy III a gościły na lekcji zespół regionalny „Niezapominajki”. Panie opowiadały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych naszego regionu. Był pokaz robienia palmy wielkanocnej oraz wspólne ozdabianie jajek. Zespół zaśpiewał też kilka ludowych piosenek ze swojego repertuaru.

     • Wizyta klasy Ib w Miejskiej Bibliotece

      6 kwietnia uczniowie klasy Ib odwiedzili Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Szerokiej.Pierwszaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie uczniów z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę ilustracji pani Roksany Barwińskiej, która jest mieszkanką Jastrzębia-Szerokiej i wykonuje ilustracje do dziecięcych książek m.in.. „Jesienne grzybobranie” czy „Ogórek w podróży”. Pierwszaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci poznały „Kącik ekologiczny”, oglądały książki wykonane z recyklingu oraz rozwiązywały ekologiczne zagadki. Żegnając się uczniowie obiecali, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.

     • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w klasach I- IV

      2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole, w klasach I- IV obchody tego święta miały miejsce w dniach od 1.04 do 4.04 . 2022 r. i stawiano sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczności uczniowskiej, rodziców na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Dla uczniów organizatorzy przygotowali gazetki tematyczne, pogadanki, Teatrzyk Kamishibai , fotobudkę , łamigłówki oraz kolorowanki. Uczestniczyli również w pogadance na temat autyzmu, tworzyli wspólny plakat – serce ,odbijając swój palec zamoczony w niebieskiej farbie . Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość ludzi. Rodzicom zaproponowano odpowiednie filmy, które mogli obejrzeć ze swoimi dziećmi. Cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły ubrani byli w różne odcienie niebieskiego. Osiemnastka zapaliła się na niebiesko !!!